Yhteystiedot

Kansalaisjärjestöjen ihmisoikeussäätiö KIOS sr

Lintulahdenkatu 10
00500 Helsinki
sähköposti: kios@kios.fi
www.kios.fi

Henkilökunta

Kim Remitz
Toiminnanjohtaja
puh. 040 751 6061
sposti kim@kios.fi

Visa Hytönen
Taloussuunnittelija
puh. 040 952 7919
sposti visa@kios.fi

Katja Ilppola
Asiantuntija (Etelä-Aasia)
puh. 040 952 7920
sposti katja@kios.fi

Suvi Kuusi
Asiantuntija (Itä-Afrikka)
puh. 040 952 7921
sposti suvi@kios.fi

Saara Frestadius
Asiantuntija (Itä-Afrikka ja Nepal)
puh. 040 952 7922
sposti saara@kios.fi

Ylva Asp
Viestintäsuunnittelija
puh. 040 952 7923
sposti ylva@kios.fi

Ville Louekari
Viestinnän avustavat tehtävät
puh. 040 952 7925
sposti ville@kios.fi

Elina Vuola (perhevapaalla)
Asiantuntija (Itä-Afrikka)

Maarit Roström (perhevapaalla)
Asiantuntija (Itä-Afrikka ja Nepal)